Крокуємо вперед!

Впровадження сучасних інформаційних технологій в роботу бібліотеки

Активне застосування інновацій, пов’язаних з інформатизацією нададуть бібліотекам унікальний шанс розвитку нових напрямків в їх діяльності, дозволить значно розширити сферу послуг.

Інноваційні процеси:

• інформатизація бібліотечного процесу;
  • використання сучасних технологій, автоматизованих систем;
  • програмне комп’ютерне забезпечення;
  • впровадження нових форм та методів.

Комп’ютерні програми:

• Текстовий процесор Word - дозволяє створювати будь-які текстові документи (плани роботи, звіти, бібліотечні уроки, бесіди, інформаційні бюлетені тощо).

• Табличний процесор Excel - зручний для ведення розрахунків: весь бібліотечний фонд можна занести до таблиці, яка сама веде усі розрахунки (інформація про передплату, кількість примірників фонду, сума фонду, індексація фонду (після уведеної формули програма сама рахує усі нові ціни, списання копійок тощо).

• Power Point - новий інструмент у роботі бібліотекаря, що дозволяє створювати електронні презентації, має великі можливості використання ілюстративних матеріалів, що сприяє формуванню в дітей образних уявлень, а на їх основі – і загальних понять запропонованої теми.

• Програма Publisher - настільна видавнича система, зручна для виготовлення рекламної продукції: брошури, таблиці, буклети, поштові листівки, бюлетені, оголошення, візитні картки, прості веб-сайти.

• Інтернет - інформаційний простір став конкурентом бібліотек усіх типів, у тому числі і шкільних.
  • Бібліотечний сайт

Ідея сайту полягає в тому, щоб зосередити на ньому якомога більше різнопланової інформації для навчання, дозвілля як для дітей, так і для вчителів та батьків, а також спростити її пошук.